Zegiestow.net - w sercu beskidu sądeckiego
Pętla rowerowa Żegiestów - Wierchomla - Żegiestów

Czy znasz już wszystkie atrakcje Żegiestowa? Poznaj nasze okolice. Więcej

Żegiestów

Położenie: 49°23'N 20°48'E

Wysokość n.p.m.: 486m

Przybliżona liczba ludności: 960

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina Muszyna

W sercu Beskidu Sądeckiego leży urokliwa miejscowość uzdrowiskowa z ciekawą historią, nieprzereklamowana, zachwycająca spokojem i niesamowitą atmosferą ? Żegiestów. Cudowne otoczenie z licznymi szlakami turystycznymi oraz niepowtarzalny klimat tego miejsca, tworzą warunki do życia oraz wypoczynku, jakich może pozazdrościć temu miejscu niejeden kurort.

Jesień, choć jest porą roku w której natura przygotowuje się do "snu zimowego" i nieco zamiera, jest jednak bardzo urokliwym okresem. A tych, którzy wątpią w to twierdzenie, zapraszamy w góry. Złota polska jesień jest najpiękniejsza właśnie w górach.

Beskid Sądecki przyciąga jesienią tysiące turystów, którzy przyjeżdżają tu aby podziwiać malownicze doliny i pagórki, które z dnia na dzień przywdziewają inne odcienie liści, od zieleni, seledynów, brązów, poprzez pomarańcze, fiolety i czerwienie.

Żegiestów?Zdrój to jedna z tych słynnych miejscowości, w której po odwiedzeniu zostawia się część swojego serca a zabiera cudowne wspomnienia i niezapomniane widoki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która przybliża nam jesienne krajobrazy Żegiestowa. I choć sława tego uzdrowiskowego zakątka nieco przygasła, to dzięki firmie Cechini, ma szanse znów odrodzić się i to w zdwojonej sile. Miejscowy przedsiębiorca wykupił bowiem wiele opuszczonych budynków, w których kiedyś mieściły się pensjonaty i hotele, i cały czas trwają pracę nad ich generalną renowacją.

Do tej pory wykończono już sanatorium Wiktor, możemy podziwiać piękną fasadę willi Warszawianka, czy hotelu Zamek. Rozmach projektu budzi podziw, jeżeli wszystkie obiekty zostaną wykończone, turystyczne serce Żegiestowa znów zacznie prężnie bić a swym rytmem ściągnie tutaj turystów nie tylko z kraju ale z całego świata.

Najwięcej entuzjastów tego projektu znajdziemy zapewne wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, bo dzięki inwestycji firmy Cechini powstanie wiele miejsc pracy.

Trzymamy kciuki i czekamy na końcowe efekty, które miejmy nadzieję, będziemy mogli przedstawić Państwu już wkrótce.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Atrakcje w okolicy

Wasze komentarze

 • Kościół parafialny pw. św. Anny w Żegiestowie

  Ewa i Adam Orzerscy Ewa i Adam Orzerscy 8 lat temu
  Byliśmy tam na mszy podczas krótkiego wypoczynkowego pobytu, piękny kościół :) A i ludzie bardzo ...
   
 • Pensjonat IRENA ***

  Ewa i Adam Orzerscy Ewa i Adam Orzerscy 8 lat temu
  Mieliśmy okazję przebywać w Pensjonacie Irena przez wspaniałe 10 dni na przełomie kwietnia i maja.
   
 • Pensjonat IRENA ***

  Ewa i Adam Orzerscy Ewa i Adam Orzerscy 8 lat temu
  Mieliśmy okazję przebywać w Pensjonacie Irena przez wspaniałe 10 dni na przełomie kwietnia i maja.
   
 • Żegiestow Zdrój - Muszyna styczeń 1941

  Michał Michał 8 lat temu
  To jest tzw. "luxtorpeda", te ciekawe i b. nowoczesne składy polskiej produkcji przed wojną kursowały ...
   
 • Agrochatka u Władka

  Kasia Kasia 8 lat temu
  Do Agrochatki wracamy od lat, wspaniała serdeczna rodzinka, która uśmiechem nas wita a sercem gości.
Atrakcje Żegiestowa i okolic
Atrakcje Żegiestowa i okolic

Poprad

Piękna górska rzeka, przy której rybacy mają swój mały kawałek raju, o której turyści snują magiczne opowieści. A po drugiej stronie piękna Słowacja... czytaj więcej »

Kapliczki

Na przestrzeni lat Żegiestów zyskał kilka ciekawych kapliczek. Rozrzucone od Zdroju po szlaki turystyczne biegnące z Żegiestowa na Pustą Wielką...
czytaj więcej »

Kościoły

Na parafię Żegiestów składają się aż 3 obiekty sakralne. Wszystkie są ciekawe i zróżnicowane pod względem architektonicznym...
czytaj więcej »

Pusta Wielka

Pusta Wielka to szczyt o wysokości 1060 m.n.p.m., będący częścią Pasma Jaworzyny. Prowadzi tu min. czarny szlak z Żegiestowa...
czytaj więcej »

Szlaki piesze

W Żegiestowie mają swój początek (lub koniec) 3 bardzo ciekawe szlaki turystyczne. Można stąd dotrzeć aż na Jaworzynę Krynicką...
czytaj więcej »

Andrzejówka

Andrzejówka to piękna wieś, uroczo położona na skraju Beskidu Sądeckiego, nad rzeką Poprad, przy granicy ze Słowacją. ...
czytaj więcej »
Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa E-LIME strony www Krynica-Zdrój